Dnes meniny oslavuje: , zajtra má meniny:

Sponzori akcie :

Jana IĽKOVÁ
Miroslav GOLENYA
Marián ČEKOVSKÝ
Matúš MARTON
Milan LEŠKO
BENESPORT

Ďakujeme.

Vítanie jari v JUSKOVEJ VOLI 2015 - I. ročník
Beh a turistika pre všetky vekové kategórie

POĎAKOVANIE

Ako by som začala ...

Neviem, či najprv ďakovať bežcom, starostovi a poslancom, dobrovoľníkom, či rodičom a mládeži našej, ktorá tak isto bojovala na štvor kilometrovej trati.

Musím povedať, že takýto pretek zorganizovať je omnoho zložitejšie ako desiatku, ktorú sme minulého roku zvládli na jednotku s hviezdičkou, keď po asfalte stačí nakresliť pár šípok.

Značením trate sme strávili tri dni a z každého uhlu sme pozerali ako to budete asi vnímať vy ale je pravda, že sme sa pri tom len prechádzali a pozerali po prírode a vy ste bežali a pozerali hlavne pod nohy aby ste zle nestúpili. Čiže ponaučenie pre nás, značiť hlavne zem.

Spočiatku, keď ma napadla myšlienka tohto behu, môj otec si klepal na čelo či mi šibe a keď začiatkom marca som mala prihlásených len 10 bežcov, tak som mu aj nejako začala veriť, že som to robiť nemala. Ale Vás sa na štart postavilo 63 a to Vám poviem pravdu, ma neskutočne dojalo. To, že som skoro týždeň pre behom nemohla spať, to mi isto veríte, lebo s tým vzniká obrovská zodpovednosť Vás nesklamať.

Teším sa na Vás o rok, pretože chyby sa nám podarilo vychytať a väčšinou o tom sú prvé ročníky. Kto nič nerobí, nič nepokazí ale my to robiť chceme, pretože takéto skvosty v prírode nemá každý a nemôžeme byť sebeckí a sa s tým nepodeliť, že?

Prajem Vám všetko dobré, s pozdravom Lucia Iľková.

Fotky z tejto akcie nájdete v časti FOTOGALÉRIA.

Obec Juskova Voľa je perfektný východiskový bod v Slanských vrchoch, odkiaľ sa dá dostať k tým najkrajším miestam v nich. Tento pretek som pôvodne plánovala urobiť ako okruh s východiskom v centre obce – cez vrch Makovica – po hrebeni na Dubník – kopce Šimonku – Pod Práporcom – cez Javorovu a obec Zamutov späť do Juskovej Voľe, s celkovou dĺžkou 43 km. Prostredie, kde bola plánovaná trasa, je nádherné, ale bohužiaľ veľmi dlhé a časovo náročné. V pravej časti máte k nahliadnutiu foto pôvodnej trasy.

Ak bude v budúcnosti záujem aj o túto náročnejšiu trať, tak sa k nej určite vrátime.

Pôvodne plánovaná trasa - 43 km

Po prehodnotení pôvodnej trasy som dospela k názoru, že beh skrátime. Boli pre Vás pripravené tri možnosti :

1. Pre priaznivcov rýchlej chôdze alebo Nordic Walkingu.

2. Pre bežcov horský beh.

3. Pre menej náročných Vlčí okruh.

Trasa pre beh a nordwalking

Trasa pre beh a Nordic Walking

Trasa Vlčí okruh

Vlčí okruh

Prvé dve možnosti pozostávali z rovnakej náročnejšej trasy, ktorá meria necelých 23 km.
Tretia možnosť - Vlčí okruh - je vhodná pre rodinky s deťmi, rekreačných športovcov, mládež, ktorá si na náročnejšiu trasu netrúfa. Je dlhá necelé 4 km.